introimage

Ubytování v chatkách

Pro méně náročné návštěvníky nabízíme ubytování v chatkách u rybníka vedle penzi...

introimage

Ubytování

Krásné ubytovaní pro Vaši dovolenou ...

introimage

Akce na rok 2018

Můžete se těšit ...

introimage

Vinný sklípek

Posezení při sklence vína ...

introimage

Sportovní vyžití

Tenis, jízda na koních, volejbal a další ...

introimage

Salonek

Nekuřácký salonek pro Vaše oslavy ...

introimage

Firemní akce

Připravíme pro Vaši firmu ...

introimage

Historie mlýna

Trochu z historie mlýna ...

introimage

Pohádkový pobyt

Čeledín - vodník Kebule - vraník ...

led 17

Zoologická zahrada Dvorec je poměrně mladou zahradou čítající v současné době na 200ks zvířat v 70ti druzích. Šelmy mají v ZOO velkou tradici. Chovají zde převážně velké kočkovité šelmy: lvy, tygry, levharty , dále psovité šelmy: šakaly a vlky a z malých šelem zde můžete vidět rysy. Dalším zajímavým druhem zvířete chovaného ve zdejší ZOO je tapír jihoamerický, který obývá výběh společně s kapybarou, marama stepníma, nandu pampovými a pekari bělobradými. Důležitými zástupci zvířat v ZOO je i skupina primátů skládající se z paviánů, mandrilů, lemurů, makaků a drápkatých opiček. V roce 2012 do ZOO přicestoval z daleké Itálie samec šimpanze. Stal se okamžitě miláčkem ošetřovatelů a je mu věnována nadstandardní péče, aby si ve zdejší ZOO rychle zvyknul. V nemalém počtu jsou zde chováni i zástupci domestikovaných druhů zvířat,  jako je watusi, buvol domácí, velbloud, osel,pony, jak,lamy nebo i zástupci již velice vzácně chovaného druhu prasete – mangalica.

Jak se dostanete do zoologické zahrady Dvorec u Borovan?  Najdete  nás v jižních Čechách (cca 20 km jižně od Českých Budějovic) uprostřed cesty mezi Borovany a Trhovými Sviny. Zoologická zahrada leží v krásném lesním prostředí mezi dvěma turisticky zajímavými oblastmi - Třeboňskem a Novohradskem. Do ZOO můžete jet AUTEM (máme své parkoviště ZDARMA přímo u areálu ZOO, která má cca 100 parkovacích míst. Na parkoviště mohou zajet i AUTOBUSY). Pokud pojedete AUTOBUSEM, vystoupíte na zástávce ve Dvorci a odtud cca 800 m pěšky. Pokud zvolíte cestu VLAKEM, vystoupíte v Borovanech a dále pojedete autobusem do Dvorce, kde vystoupíte a odtud půjdete cca 800 m pěšky. Pokud zvolíte cestu PĚŠMO - tak z Borovan je to cca 4 km lesem po červené nebo 4 km po hlavní silnici směrem na Trhové Sviny.

Více info na: www.zoodvorec.cz

Web Borovanský mlýn

~ Další informace ~

(C) 2015 Allpress-servis - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.