Borovanský mlýn

Služby & Rekreace

Akce pro páry i skupiny
Zážitkový pobyt
Zábava pro nejmenší
 nezapomenutelné pobyty

Aktivní dovolená ve mlýně

V Borovanském mlýně se nudit opravdu nestihnete. Areál nabízí bohaté sportovní vyžití, aktivity se zvířaty, je ideálním výchozím bodem pro výlety po okolí a zázemím pro dovolenou na kolech. Co vše nabízíme? Přesvědčte se sami!

Dětské hřiště

V areálu se nachází hřiště s pískovištěm a množstvím houpaček a prolézaček pro děti.

Bazén

Krytý bazén poslouží k Vašemu osvěžení za horkých letních dní.

Farma

Na farmě si můžete prohlédnout ovce, kozy, koně a další zvířata.

Wellness

Nechte se hýčkat v mlýnské lazebně. Finská sauna, vířivka, solárium, masáže, zábaly a zkrášlující procedury.

Rybolov a šlapadla

Zábavu poskytne také rybník u mlýna, projeďte se na šlapadle nebo si zarybařte.

Táborák

U táborového ohně si můžete opéct dobroty i zazpívat s kytarou.

Jižní čechy 

Příroda, rybníky a zámky jako z pohádky

Zajímavosti v okolí

Kam na výlet?

Borovanský mlýn skryt na samotě v lese, ale přitom obklopen největšími skvosty Jihočeského kraje, Vám poskytne klidné zázemí v přírodě pro Vaše výlety po okolí.

Český Krumlov

Malebné městečko, které si zachovalo středověký ráz a každoročně dobývá srdce návštěvníků obchůdky s tradičními řemesly, kavárnami a staročeskými restauracemi, kde ochutnáte opravdu tradiční české gastronomické skvosty. Zároveň je i centrem kulturním, na své si přijdou milovníci historie, architektury i umění. Místo, které budete chtít navštěvovat znova a znova. ve kterém Státní hrad a zámek V roce 1992 byl celý historický komplex zapsán do Seznamu památek světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Zvíkov a Orlík

Zvíkov je hrad nad vodní nádrží Orlík. Vydejte se na procházku kolem nádrže nebo rovnou můžete vyzkoušet některý z vodních sportů a výlet završit návštěvou expozice hradu Zvíkov. Z hradu je také okouzlující výhled na soutok řek Vltavy a Otavy.

Třeboň

Starobylé město Třeboň je přirozeným střediskem třeboňské kotliny – mírně zvlněné krajiny s rozsáhlými lesy a bezpočtem velkých i malých rybníků, pro které je Třeboň nazývána také městem jezerním. Má vzácně zachované historické jádro, jehož středem je náměstí obklopené staroměšťanskými domy s renesančními štíty a podloubím.
Pro všechny návštěvníky Třeboně se nově otevírá další zajímavá možnost relaxace a využití volného času. Jedná se o wellness centrum Aqua viva v Lázních Aurora s. r. o.

Klášter Borovany

Klášter je od Mlýna coby kamenem dohodil a je ideálním cílem na půldenní výlet. Zažijte zajímavou prohlídku šesti smyly a poznejte historii kláštera a poutnictví v regionu.

Hluboká n. Vltavou

Pohádkový zámek Hluboká je perlou, kterou nesmíte při návštěvě Jižních Čech vynechat. Romantické interiéry i zámecký park a samotná stavba Vám učarují svou neopakovatelnou krásou.

ZOO Dvorec

 Zoologická zahrada Dvorec je poměrně mladou zahradou čítající v současné době 70 druhů zvířat.  Chovají zde převážně velké kočkovité a psovité šelmy: lvy, tygry, levharty, dále psovité šelmy: šakaly a vlky a z malých šelem zde můžete vidět rysy. Dalším zajímavým druhem zvířete chovaného ve zdejší ZOO je tapír jihoamerický, který obývá výběh společně s kapybarou, marama stepníma, nandu pampovými a pekari bělobradými. Důležitými zástupci zvířat v ZOO je i skupina primátů skládající se z paviánů, mandrilů, lemurů, makaků a drápkatých opiček. ch druhů zvířat,  jako je watusi, buvol domácí, velbloud, osel,pony, jak,lamy nebo i zástupci již velice vzácně chovaného druhu prasete – mangalica.

Holašovice

 Holašovice jsou určitě nejznámější vesnicí selského baroka.  Kolem návsi s rybníčkem stojí domky s bohatě zdobenými širokými štíty, barokní kaplička a kovárna. Přijeďte si sem užít Selské  slavnosti –  s předváděním lidových řemesel anebo v adventním čase na slavnosti spojené s oslavou staročeských Vánoc a rozsvěcováním vánočního stromu!

České Budějovice

Město České Budějovice bylo založeno ve 13. století. Město má tradici ve vaření piva, rybničním hospodaření, obchodu se solí a těžby stříbra. Malebné barokní náměstí nejlépe oceníte z ptačí perspektivy z Černé věže. Až se pokocháte architekturou, vydejte se prozkoumat Budějovický pivovar, nebo do jedné z mnoha místních galerií či sakrálních památek.

Pro zvídavé návštěvníky

Zážitkový pobyt ve mlýně

Všude dobře, na mlejně nejlépe! 

Při týdenních a víkendových pobytech chystáme pro dětské hosty zážitková dopoledne s programem. V pondělí, středu, pátek a sobotu, vždy od 9 do 11 hodin.

Čeledín na farmě

Prohlídka farmy, krmení zvířátek (i z ruky!), dojení koz, stříhání ovcí a výroba kozího sýra. Každý absolvent získá na konci pobytu čestný řád správného čeledína!

Cena: 499,- Kč / týden, 189,- Kč /víkend

Rybaření s vodníkem Kebulem

Prohlídka farmy, krmení zvířátek (i z ruky!), dojení koz, stříhání ovcí a výroba kozího sýra. Každý absolvent získá na konci pobytu čestný řád rybáře!

Cena: 299,- Kč / týden, 149,- Kč /víkend

Jezdectví s mlynářským vraníkem

Pravidelná péče o koně, základy jezdectví a jízda na koni. Každý absolvent získá na konci pobytu čestný řád malého žokeje!

Cena: 499,- Kč / týden, 189,- Kč /víkend

Pro dospělé

Další služby

Pro dospělé je k dispozici kromě vinného sklípku také různorodý večerní program.

Půjčujeme sportovní vybavení, v areálu se nachází hřiště pro míčové sporty. Ve mlýně naleznete wellness centrum včetně masáží a zkrášlovacích procedur. Na rybníku je možné rybařit, případně zapůjčit šlapadla k projížďce. Určitě Vás potěší také krytý bazén.

Pro ubytované hosty pořádáme v letních měsících barbecue večery s grilováním na terase a zabíjačky.

Dále je možno zajistit zapůjčení jízdních kol, šlapadel, čtyřkolek. 
Můžeme také zajistit vyjížďky na koních, painball, lukostřelbu nebo Teambuilding.

Turistické a cykloturistické značené trasy vedou přímo od penzionu.

V nedalekých Borovanech jsou k dispozici také tenisové kurty a v Třeboni naleznete kompletní lázeňské služby: Bertiny lázně a lázně Aurora.

Koupání je možné v pěkném přírodním koupališti Pražan vzdáleném 300 m, v Třeboni v pískových lomech či v rybníku Svět (pláž, půjčovna loděk, škola surfu).

Zařízení je vhodné pro organizování školení, sportovních soustředění či jiné skupinové akce.

 

Firemní akce

Teambuilding

Rádi Vám připravíme akci pro Vaše zaměstnance, zákazníky…na klíč dle Vašich představ. Zařídíme celodenní program, sportovní a relaxační vyžití, wellnes program, labužnické akce, barbecue akce a další. Mezi akce, které jsme plně zajišťovali ať už pro naše firemní zákazníky (viz reference) nebo přímo pro naše hosty patří např:

 • Farmářský den
 • Domácí zabijačka
 • Rybářské závody
 • Výlov rybníka
 • Borůvkové hody
 • Jitrnicobraní
 • Pohádkový den
 • Wellnes program se saunou, kosmetikou, manikurou vč. masáží
 • Labužnické hody (zvěřinové, rybí, vepřové,…)

Mezi naše spokojené zákazníky patří například firmy:

ČSOB pojišťovna, Allianz, ČPP, Caparol, STA-CON, BH Securites, 
ČEZ, ČMSS, Colorprint a další…

Pro nejmenší

Půda plná pohádek

Půdu mlýna obývají strašidla a pohádkové bytosti. Nevěříte? Přesvědčte se sami!

Tato výstava je vhodná nejen pro všechny děti, ale určitě si s dětmi rádi zavzpomínají i rodiče. K vidění jsou jak kladné tak i záporné postavičky našich klasických českých pohádek, ať už se jedná o Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého, vodníky, čerty atd… Součástí výstavy je pohádkový krámeček, kde si můžete zakoupit upomínkové předměty včetně ručně vyrobených strašidel, pohádkových postaviček, pohledů, a další.

Otevřeno je každý den od 10 do 17 hodin.

Vstupné:

 • dětská vstupenka: 40,- Kč
 • dospělácká vstupenka: 50,- Kč
 • rodinná vstupenka: 120,- Kč  (1 dítě + 2 dospěláci), 150,- Kč  (2 děti + 2 dospěláci

Zakoupením vstupenky získáte 10% slevu na návštěvu zoologické zahrady ve Dvorci u Borovan www.zoodvorec.cz  (viz. informace na druhé straně vstupenky ). Z každé vstupenky bude věnováno 10% na oddělení českobudějovické Neonatologie.

387 981 504 | 604 943 068
Trocnovská 112, 373 12 Borovany
borovanskymlyn@seznam.cz